Kötü Yapılmış Burunlara Çözüm

May 2, 2016 - 3 minutes read

Ameliyat olmuş bir burnun çirkin gözükmesinin, memnuniyetsizlik yaratmasının çeşitli nedenleri vardır. Burun kemiğinin fazla oyulmuş olması, burun ucunun düşmesi, çok kalkık olması, burun deliklerinin içinin gözükmesi, çok kısa veya yüze göre uzun olması, burun kemiğinin ve ucunun iki ayrı bölüm gibi durması belirgin hatalardır. Buna ek olarak burnun yüzle uyumsuz olması veya küçük detaylar nedeniyle burnun ameliyat edildiğinin belli olması da başarısız burun ameliyatı olarak nitelendirilir.

Kötü Burun Nasıl Düzeltilir?

İkinci ameliyat için bana başvuran hastaların çoğu burun ucunun düşmesi veya burnun ucuyla bütünü arasında oransızlık şikayetiyle geliyor. Buna ek olarak, özellikle yandan bakıldığında burun deliklerinin içinin gözükmesinin hastaları en çok rahatsız eden unsurlar arasında. Çoğu doktor ise başka bir meslektaşının yaptığı ameliyatı düzeltmeyi kabul etmiyor.

Bu alanda uzun yıllar çalışarak elde ettiğim tecrübeler ve araştırmalar sonucu geliştirdiğim ve dünyanın en prestijli hakemli dergilerinden “Annals Of Plastic Surgery”de (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Dergisi) yayınlanan burunda “İzsiz Kıkırdak Tespiti” yöntemi sayesinde ikinci ameliyatlara gerek kalmadığı gibi, bu yöntem düzeltme ameliyatlarında da son derece etkili; kimsenin dokunmaya cesaret edemediği kötü yapılmış burunlar bu yöntemle düzeltilebiliyor. Bazı hastalarda lokal anesteziyle yapılan çok küçük bir dokunuş bile çok güzel sonuçlar doğurabiliyor.

Sıklıkla karşılaşılan burun düşmesi sorununu ortadan kaldıran ve ”domuz burnu” denilen görüntüye son veren yöntemde burun ucunu oluşturan kıkırdaklar, burnun taşıyıcı kolonu diye tanımlanabilen septum kıkırdağına dikişlerle bağlanıyor. Eskiden bunu yapmak için burun ucuna müdahale etmek gerekirken, İzsiz Kıkırdak Tespiti yöntemi ile dışardan kesi yapmadan tamamen burun içinden konulan bu dikişlerle burun ucuna istenilen açı ve yükseklik veriliyor. Bu yöntemde ameliyat geçirdiği anlaşılmayan doğal görünümlü burunlar elde etme, elde elde edilen sonucun kalıcı olması ve bazı diğer operasyonlarda gözüken 6 ay-1 yıl sonra bozulma sorununun ortadan kalkması hedefleniyor.

Burun ameliyatlarında başarı, burnun en önemli fonksiyonu olan nefes almaktan ayrı düşünülemez. Bu yöntem nefes alma sorunlarına da çözüm getiriyor ve ilk kez ameliyat olacak olan ya da daha önce bir veya bir kaç kez ameliyat geçirmiş hastaların, bu yöntemle istedikleri nihai görüntüye ulaşabiliyorlar.

Tags: , , , ,